| CatalinaCatyCaty a întrebat:

Hey! imi puteti spune si mie niste exercitii de facut acasa pentru a scapa de burta si solduri? dar pentru incepatori big grindai fundita;

10 răspunsuri:
| Valentin55 a răspuns:

Abdomene si flotaribig grin

| deathy a răspuns:

De burta si solduri nu scapi daca lucrezi muschii abdominali.Pentru a scapa de surplusul nedorit iti recomand sa alergi zilnic cate 10 minute si cand devine prea usor mareste timpul.Si nu uita sa mergi pe jos cel putin o ora pe zi.Mult succes!

| yocata10 a răspuns:

Abdomene, genoflexiuni si putin alergatwinking alergat dim e mai binewinking seara alergi degiaba

| Ioonutt a răspuns:

Abdomene ca sa lucreze abdomenu si genoflexiuni pentru solduri, fa in fiecare dimineata cate poti, incearca sa le cresti numarul cu fiecare zibig grin

| Ioonutt a răspuns:

Abdomene ca sa lucreze abdomenu(burta)si genoflexiuni pentru solduri, in fiecare dimineata cate poti si incearca sa cresti numarul de la o zi la alta, si ai grija ce manancibig grin

| Ioonutt a răspuns:

Pai fa abdomene pentru burta si genoflexiuni pentru solduri in fiecare zi, ai grija la dieta si cantarestete in fiecare dimineata

| Dkgray a răspuns (pentru Ioonutt):

Nefacand legatura cu intrebarea, abdomenele iti lucreaza muschii abdominali nu te ajuta aproape deloc sa slabesti(consumul caloric este mult prea mic). Aceeasi poveste si cu genoflexiunile(evident ca acestea iti lucreaza musculatura picioarelor).
Pentru a scapa de tesutul adipos ai nevoie de dieta + exercitii cardio.
Grasimea este distribuita relativ uniform pe corp asa ca nu poti slabi localizat.

| Draghi96Bv a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Ywsiz1aY9_4
Acesta este linkul de exercitii de slabit pentru incepatori si nu sunt grele de loc si chiar nu vei observa ce repede vei slabi.