| Miky9836 a întrebat:

Am 11 ani! Daca ma antrenez fiecare zi fac flotari etc...
imi cresc muschii? Ce se antampla cu corpul meu? Plzz raspuns

9 răspunsuri:
| CristiAndrei a răspuns:

Si eu fac in fiecare zi si nu am muschi am doar forta

| Cosmin86 a răspuns (pentru CristiAndrei):

Incearca sa acorzi si timp de refacere, o sa faci muschi + forta mai ca lumea.

O grupa se lucreaza de 1-2 ori / saptamana, in niciun caz zilnic

| CristiAndrei a răspuns (pentru Cosmin86):

Pe mine nu ma intereseaza muschii ci doar forta, doar flotari fac in fiecare zi in rest de 3 ori pe saptamana lucrez cu gantarele, acum nu-ti imagina ca fac cate 100 in fiecare zi fac doar 30 normale si 10 in degete, am gantare profesionale cu discuri si lucrez doar cu 2kg pe gantera fac 3 serii a cate 15 cu o pauza de un minut intre ele(incalzire flotari abdomene genoflexiuni)nu ma suprafortez si a dat rezultate foarte repede(PS Am 13 ani aproape 14)

| Cosmin86 a răspuns (pentru CristiAndrei):

A dat rezultate foarte repede ca esti incepator :)

http://www.getfit.ro/......serie.html

"1. Forta- 2-6 repetari"

Ma rog, explica in articol. Eu cu greutati mari, de maxim 4 repetari / serie mi-am dezvoltat forta foarte bine, folosesc asta in special in momentele de plafonare, sa depasesc anumite praguri.

| dragosvalentin69 a răspuns:

Faci luni flotari, miercuri abdomene, vineri tractiuni, si tot asa... 3 zile / saptamana.

| dZZanK a răspuns:

Antrenament in fiecare zi nu se face.
Asta se numeste supraantrenament.

| Misaila_Cosmin_1997 a răspuns:

Normal ca faci muschi daca te antrenezi in fiecare zi cu flotari etc...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Misaila_Cosmin_1997):

NOrmal ca NU.

Cine isi lucreaza pieptul o data pe spatamana o sa aiba mai multa masa si forta decat cineva care il lucreaza zilnic.

Greseli tipice de incepatori