| Pok3rFac3 a întrebat:

am 14 ani si vreau sa fac patratele, ma antrenez de 2 ori pe zi, fiecare antrenament are 17 minute, vreau sa stiu daca voi pierde din masa musculara?

Răspuns Câştigător
| Christian1000 a răspuns:

Nu e bine cum faci. O grupa de muschi trebuie antrenata doar odata pe saptamana, MAXIM de 2 ori. Fa odata pe saptamana 500 de abdomene+ alergare si vei avea patratele dar nu imediat. P.S: trebuie sa consumi proteine din mancare sau daca nu cumpara proteine inainte de antrenament. Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Christian1000):

Serios? 500 de abdomene? esti doar un COPIL MIC, nu?

| Pok3rFac3 explică (pentru Cosmin86):

Cosmin,mai bine mai putine si executate corect, decat multe si degeabawinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pok3rFac3):

Mai bine alte exercitii mai eficiente, abdomenele sunt cele mai proaste si mai ineficiente exercitii

dar totusi, tu chiar iei in serios sfatul cuiva care adauga "funda?" dupa un raspuns? nu e CLAR ca e un copil mic?

p.s. : nu mentionezi nimic de alimentatie, patratelele se fac prin alimentatie, aia conteaza 90 %, exercitii poti sa nici nu faci.

Mai documenteaza-te si tu, site-urile de fitness sunt pline de articole de genul.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Dacă dorești să obți rezultate, abdomenul corect se lucrează o dată pe săptămână, maxim de două ori. O seară bună!

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Pai poti face de 2 ori pe zi.Dar sa lasi o zi de pauza intre zilele de antrenament ca sa ti se odihneasca muschii macar 48 de ore.