| WebEye a întrebat:

Arnold a luat steroizi? Ma uitam pe net la steroizi si am vazut ce efecte secundare au si ce otravitori sunt de m-am crucit..Steroizi te fac din om ne-om, groaznic...Toata dispretia pentu cei care iau.

Deci, Arnold lua steroizi sau i-a facut 100% pe cale naturala, si cat timp a facut arnold sala, cati ani?

Funda!

8 răspunsuri:
| alinutzu_6299 a răspuns:

A luat steroizi dar mereu a luat pana la limita nici o data nu a trecut peste limita si de asta s-a format uniform dar el in momentul de fata este anti-steroizi si pe cale naturala nu se face culturism iti zic eu dar cand sunt in off sezon iau proteine si alte astea nu steroizi

| Cosmin86 a răspuns:

Bineinteles ca a luat, nu poti deveni Mr Olympia fara. Chiar el a recunoscut ca a luat, cauta pe net.

| Moonlight15 a răspuns:

Sterozi a luat omul... nu era firav, stai tu linistit, dar corpul ala iti spun eu si in ziua de azi il vor milioane de oameni. In opinia mea, avea corpul perfect : Mare + definire extrem de buna! Nu o sa ajunga Phil Heath si ceilalalti niciodata pe urmele lui.

| CatalinMelinte a răspuns:

Eu zic 2 ani iti trebuie ceva

| Cosmin86 a răspuns (pentru CatalinMelinte):

Crezi ca Arnold a ajuns asa in 2 ani? rolling on the floor

| MariusTud0r a răspuns (pentru Cosmin86):

Da.Arnold e mezomorf și avea genetic extraordinar pe mai multe grupe musculare.Lua masă musculară extrem de ușor și creștea într-o lună cât alții în 2 ani. După ce a reușit să câștige Mr. Olympia de 2 ori a mers doar pe definire și menținere. Dacă ai genetică ff bună poți ajunge ca Arnold. Evident cu steroizi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MariusTud0r):

"a mers doar pe definire și menținere", eu am vazut cu totul altceva. A mers pe CRESTERE chiar si cand era la a 7-a editie de mr. olympia.

Vezi "pumping iron".

| droo a răspuns:

Din cate stiu eu nu a luat steroizi, si sala face si acum sa isi mentina corpul, dar nu stiu cat i-a luat sa-i faca.