| Bratu_Ionut_1999 a întrebat:

as vrea sa ma apuc de niste antrenamente fizice prin care sa imi dezvolt musculatura corpului si vreau sa stiu daca existo vreo "potiune minute"care sa ma ajute. Nu ma refer la proteine sau altceva. Stiu ca imi spunea un prieten sa iau niste oua si sa le beau crude pentru ca ma ajuta...as vrea sa stiu multe trucuri din astea big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic, trebuie doar sa fie amestecate happy, Mult Noroc la antrenamente!

14 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ouale crude sunt pentru RETARDATI care s-au uitat prea mult la Rocky.

Documenteaza-te singur, niciun sportiv nu baga asa ceva in el.

Surse bune de :

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, migdale, nuci, caju ( crude ), linte, naut

carbohidrati = orez ( brun in special ), cartofi, mazare, fasole, fulgi de ovaz, paste ( integrale evident ), paine integrala

carbohidrati simpli : fructe, miere

grasimi : somon, avocado, nuci, masline, ulei de masline, unt de arahide

Mananca 60 % carbohidrati + 30 % proteine + 10 % grasimi ( din sursele de mai sus ) la fiecare din cele 4-5 mese zilnice.

Si o sa vezi ca asa se pun muschii ( daca te si antrenezi ca lumea, 90 % din oameni HABAR NU AU sa se antreneze, trag de fiare ca idiotii ).

| OOOLEOOO a răspuns:

Uite o potiune minune, se numeste motivatie si perseverenta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exact pune doua oua in blender, cu approx 250 ml lapte si mult marar! de doua ori pe zi ar trebui sa fie de ajuns
happy!

| j1NNNx a răspuns:

Mananca sanatos, lasa chimicalele big grin

| marin81 a răspuns:

Faza cu ouale se facea cand nu existau "proteine" si tot felul de prafuri/ Potiune magica nu exista/ Multa munca inbinata cu "proteine"/ Singura potiune magica sunt steroizii anabolizantii / Citeste pe google despre ei/ bafta

| Goguletzu a răspuns:

Banane+oua+odihna(desigur mese bogate in proteine)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Goguletzu):

Banane + oua si o sa ramana la fel ca tine, adica UN FIRAV.

Daca nu stiti NIMIC, nu mai dati sfaturi.

| Goguletzu a răspuns (pentru Cosmin86):

Cine zicea de oua crude?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Goguletzu):

Credeam ca te referi tot la terciul ala de se vorbea mai sus, oua crude in blender + lapte si alte porcarii.

Daca nu, scuze.

| Bratu_Ionut_1999 explică:

Si functioneaza faza cu ouale? Daca nu am blender pot sa le amestec cu mixerul nu? big grin

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Bratu_Ionut_1999):

Functioneaza ca sa iti ridice colesterolul happy
nu functioneaza deloclaughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Alt COPIL MIC PAMPALAU!

Ouale crude au o enzima care IMPIEDICA absorbtia proteinelor.

Laptele incetineste si mai rau absorbtia.

La ce rost mai are sa le mai iei?

Oua crude + lapte = IDIOTENIE de copii RETARDATI care cred ca fac sport.

Mai bine mananci o friptura ( sau branza, sau oua fierte, sau un peste, etc. ) + o sursa de carbohidrati ( mazare, orez, cartofi, paste, etc. ).

O friptura are 30 de grame de proteina care se absorb fara probleme.

TERCIUL tau din blender are vreo 15 grame amarate, care se absorb 1 %.

Felicitari, esti COMPLET PE LANGA domeniul asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bratu_Ionut_1999):

Logic, trebuie doar sa fie amestecate happy, Mult Noroc la antrenamente!

| Bratu_Ionut_1999 explică:

Pffff.orii merge ori nu merge.

| Bratu_Ionut_1999 explică:

Multumesc mult de ajutor!