| whein1991 a întrebat:

de 2 zile mi-am rupt cotu la scanderberg si mi-am pus toata mana in ghips timp de 3 saptamani. Cat de mult credeti ca o sa se subtieze?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Mananca mult, ca sa se subtieze cat mai putin. Daca scapi doar cu 1-2 cm fii multumit.

Dar totusi, cum naiba ai reusit sa-l rupi? Ai intrat in break hand position, nu?

| whein1991 explică (pentru Cosmin86):

Am 14 ani si fac sala de un an, iar doctoru mi-a spus ca am prea multa musculatura incat oasele mele nu mai pot face fata, iar cand am tras la scanderberg am tras cu atat de multa forta incat mia cedat cotu si a sarit de pe fix

| Cosmin86 a răspuns (pentru whein1991):

Am inteles... nu mai fa skan fara antrenament special. Antrenamentul de la sala nu se impaca bine cu skan-ul, exista antrenamente speciale. Cunosc oameni de 75 de kg, care pun o sala intreaga ( chiar si monstrii de 110 kg de muschi ), fara efort prea mare.

| whein1991 explică (pentru Cosmin86):

DE exemplu inainte daca faceam flexii cu gantera de 16 kg dupa ce imi revine mana fac flexii cu gantera de 12 kg

| Cosmin86 a răspuns (pentru whein1991):

Da, probabil o sa poti cu 12, daca te alimentezi cum trebuie

10 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Pai asta este o intrebare pe care trebuia sa i-o adresezi doctorului, care iti stie cazulstraight face Nici nu credeam ca este posibil asa ceva, eventual incheietura, dar cotul?! ^^

| nursa a răspuns:

straight face chiar si 2-3 cm fara hidratare.

| Kapkha a răspuns:

Deloc

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kapkha):

Esti pe langa, normal ca o sa se subtieze cativa cm

| Anutzzzaaa a răspuns:

Nu se va subtia deloc.

| Ursul543fanatic a răspuns:

Nu prea mult. Aproapa deloc. poate vreo 1-2 mm