| anonimguy3 a întrebat:

Imi puteti spune cum pot creste in masa musculara repede (adica sa fac muschi la picioare maini si pe abdomen). Tin sa mentionez ca anul trecut am facut 6 luni inot si inca fac deci nu e o problema practicarea unui sport pentru ca fac inot de 3 ori pe saptamana. Funda pentru cine imi spune ce vreau.

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Masa musculara nu o dezvolti in 2-3 luni.
Iti trebuie un regim de alimentatie foarte consistent si in acest regim se incadreza multa salata/fructe.
Si da, poti sa faci mult inot te ajuta mult...dar si multa sala.
Bafta!

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Multa salata, legume, pff laughing cum vrei sa puna muschi doar cu salata si legume!?

| OnuOnulică a răspuns (pentru aLeXaNdru145):

Am zis si mult sport, si sala.
Dar pentru a se hrani si nu a pune nici un kg pe el e recomandat sa manance salata.

| rhino50 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Salata si legume pentru tras de fiare laughing daca mananci numa astea intr-o zi nu ai vlaga in tine nici sa stai in picioare da sa ridici 30-40 kg, dai sfaturi alela

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Frate, daca vrea muschi trebuie sa manance calumea; proteine, carohidrati, etc. nu doar salate. deci in caz ca nu ai citit corect raspunsul, el vrea sa puna muschi, nici intr'un caz sa slabeasca big grin

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu exista masa musculara repede

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Masa musculara intr'un timp scurt... nu prea ai cum.