| RedRoses a întrebat:

HEy TPU... Joi merg la tara si imi dus si cea mai buna prietena, as dori sa ne dati niste idei ce sa facem, ce sa ne jucam, ce sa ne ducem (orice) ca sa nu ne plictisim happy... Multumesc mult pentru sfaturi sau idei!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Eu sa plec la tara as face urmatorul lucru: as renunta la laptop/pc/facebook! internet intr-un cuvant!

Ar fi dragut si bine pentru sanatate sa iesi la o plimbare in padure.
Sa nu iei la tine cipsuri si alte porcarii.renunta pentru o zi si la alimentele nesanatoase.
Puteti sa va jucati cu mingea, sa va plimbati cu blicicleta sau rolele sau chiar sa ajutati la treburile casei happy.
Sa gatiti.

| RedRoses explică (pentru anonim_4396):

La asta ne-am gandit si noi! Fara NET!
Mersii de idei!

| Armatistul82 a răspuns:

Pai si copii de azi nu stiu sa se distreze? si eu am 15 ani dar...

| RedRoses explică (pentru Armatistul82):

Draga mea... Si noi avem 14 ani, dar ma gandeam la idei, nu am zis ca nu ne stim distra! Doamne ce lume! Tu crezi ca nu ma stiu distra. Daca nu ai de comentat ceva pozititv nu comenta deloc!

| Turdeanul a răspuns:

Puteti juca remi, fazan, monopoly, poker daca aveti sau puteti sa spuneti glume

| alas a răspuns:

Incercati sa va jucati dea prinselea faceti cort(daca aveti)

| Northwind a răspuns:

Luati-va laptop-ul/calculatorul cu voi si stati pe TPU si Facebook; Jucati diferite jocuri cu mingea: Volei. Pur si simplu cand sunt cu cea mai buna prietena nu ma plictisesc, chiar daca pur si simplu stam si ''ne uitam la cer''.

| enacheadrian27 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faceti: vorbiti. spuneti glume, bancuri si daca radeti e mai bine stii vorba: rasul e cel mai bun medicament.