| Ovidiu888 a întrebat:

Sunt Fotbalist De 1 An...Joc Pe Postul De Fundas Central...Recunosc nici eu nu ma consider prea bun.dar colegi mei de echipa imi spunca mi-e frica sa dau cu capu in minge si sunt cel mai inalt din echipa si ca mi-e frica sa intru la minge si jucator..imi puteti da niste sfaturi cum sa nu imi mai fie frica si totusi sa joc cat de cat mai bine pentru ca imediat incepe campionatu si s-ar putea sa stau p banca de rezerve! Multumesc pentru ajutor

Răspuns Câştigător
| sNq a răspuns:

Deci si eu am fost fotbalist timp de 3 ani deci : 1.Problema cu capul i-a un prieten si spune-i sa iti arunce mingea cu mana cat sa dai cu capul si usor usor o sa scapi de aceasta frica 2.Problema cu mingea si jucatorul incearca sa joci cu prieteni 'La malai" adica la o singura poarta sau ia 5-6 caramizi si punele in linie la diferenta de 2-3 m de ele si incerka sa le driblezi.Asta e sfatu meu pentru tine happy

| Ovidiu888 explică (pentru sNq):

Nu eu stiu sa driblez dar cand are adversarul mingea eu ies in el dar ies cu putina frika..si mutumesc pentru sfat

| sNq a răspuns (pentru Ovidiu888):

Poi tocmai de aceea ti-am dat acest sfat incerka sa te joci cu prietenii tai foarte des si o sa vezi ca o sa prinzi curaj...happy si nu ai pentru ce de asta se numeste TPU

6 răspunsuri:
| YONTU a răspuns:

Buna! happy
1. Sunt de acord cu "sNq" la cap si daca ai vrea sa poti lovi mingea cu capu trebuie sa o prinzi cu varful mingii.
2. Pentru a putea intra la inamici (sa furi mingea) nu trebuie sa-ti fie frica. Si mai ales cand ai mingea la picioare paseaz-o altui coechipier - football-ul se refera mai mult la pase si e un sport de echipa!
Sper ca te-am ajutat!

| YONTU a răspuns (pentru YONTU):

... scuze cu varful fruntii...

| Ciumpi35 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu. mi-e frica sa dau cu capul in minge pentru ca mi-am luat-o de cateva ori in nas!rolling on the floor

| Robi1221 a răspuns:

1. Pui un prieten sau iti arunci tu mingea ca sa dai cu capul
2. Asa am fost si eu prima oara intra cu umarul ca nu e fault si dai tare ca nu moare.
Daca esti mare cu atat mai bine