| antonio30 a întrebat:

Hey, TPU... Vreau sa ma înalt in 2 luni sa am 1.55 cam așa, acum am 1.43...
Știți cum sa ma înalt rapid? Fac inot zilnic'
Nu ma duc la sala si nici nu o sa fac asta!
Funda! Urgent!

9 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

E foarte bine ca faci inot, asta iti va stimula cresterea in inaltime.
Incearca o alimentatie sanatoasa, fructe si legume, si cat mai mult sport.

| antonio30 explică (pentru fuzzer):

Problema la mine este ca nu suport nicio leguma... Absolut niciuna...

| fuzzer a răspuns (pentru antonio30):

Daca vrei sa faci niste schimbari in viata ta, si daca tot iti doresti sa fi mai inalt. Va trebui sa accepti, va trebui sa muncesti pentru asta. Ca n-o sa-ti vina 10 cm pe tava.

| drhotzu a răspuns:

Nop nu o sa se intample asa ceva... poate in 12-18 luni o sa mai iei 15 cm daca faci inot... dar mai repede nu prea se poate

| TeDrqq a răspuns:

Eu intr-un an am "pus" 10cm din simplu fapt ca faceam rugby rolling on the floor si antrenoru, ca sa ne inaltam ne punea sa stam cu mainile prinsi de o bara cu capul pe spate timp de 1 minutwinking

~Fundita? big grin

| nice67 a răspuns:

Singura solutie este sportul.happy Folosit in mod regulat acesta poate fi benefic.

| gratie a răspuns:

Poti face unul din sporturile astea:
-VOLEI
-BASKETBALL
-INOTUL(E destul de bun dar nu te poti inalta atat de mult in doua luni)
nu INCERCA FOOTBALL, gantere sau Box
Sper ca te-am ajutat
Apropo si alimentatia e foarte importanta multe fructe bogate in vitamine. si sucuri in care poti pune si steroizi insa ei nu sunt recomandati daca ai sub 16 ani si nu mai mult de o luna

| mirumada99 a răspuns:

Poti sa alegi un sport din cele mentionate mai sus, dar este important sa consumi produse bogate in calciu, razele solare din intervalu 7-11 dim. ajuta la fixarea calciului in oase. Si somnul este de asemenea foarte important in crestere, incerca sa dormi cel putin 8 ore seara, iar in timpul zilei un somn de 1-2 nu stricatongue

| minimal1 a răspuns:

Poti sa mersi in curtea scoli sau pe un teren sa joci si putin baschet te juta mult si asta.Mai poti sa te prinzi cu mainile de bara si sa te ti doar in maini cateva minute 1-2 tot 2-3 zile pe saptamana.