| MrsDeee a întrebat:

În 5 săptămâni câte kilograme pot slăbi dacă alerg câte 2 ore pe zi și mai merg și cu rolele 30 de minute.
-renunț la fast-food și mîncare prăjită
-pâine (o felie pe zi sau deloc)
-dulciuri (ocazional doar de poftă)
+eu vreau să mă las de dulciuri și o să încep treptat

Răspuns Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Depinde cate ai in plus si cat de rapide ai arderile.
Eu zic ca in jur de 5-6 kilograme daca esti normala cu doar cateva kilograme in plus.
Dar parerea mea e sa variezi sportul caci se invata organismul cu acelasi tip de miscare si acelasi interval si dupa o perioada n-o sa mai lucrezi la fel.
Alearga zilnic cu 5-10 minute in plus, 10 minute in plus la role.
sau practica si alte sporturi.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de la organim la organism. Mai bine o ieitrptat cu efortul fizic si brusc cu "dieta", nu invers. Pentru ca altfel vei ceda fizic in scurt timp, te vei demoraliza si iti vei baga picioarele.

| alinadianaaa a răspuns:

Depinde de organismul tau cate kg o sa slabesti, dar este important sa adopti un stil de viata sanatos imbinat cu sport, si ai sa vezi ca ai sa obtii rezultatele dorite.

| Athenaaa a răspuns:

Alergatul nu te ajuta sa slăbești ci sa îți întărește Mușchii. Daca ții dieta și faci sport de exemplu sa te duci la sala sau sa te plimbi cu bicicleta, rolele chiar poți alerga nu strica sa îți întărește Mușchii