| alexandru200320032003 a întrebat:

Sal.Am 12 ani, 171cm inaltime si 73kg.
Idei despre cum as putea slabi macar 10kg?
Am dat comanda de niste ceaiuri de la fares silueta perfecta si beau cate 2 pe zi
As vrea sa ma duc si la sala de 2-3 ori pe saptamana...
Idei de ce as putea manca?
Vreau sa renunt si la dulciuri, fast-food si paine...
Ma gandeam sa mananc batoane proteice.

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Ai 12 ani si? news flash: eu am 173cm si 75 kg si grasime corporala de sub 15%. inaltimea si greutatea sunt doar NUMERE.

lasa tu suplimentele, la varsta aia nu ai nici voie nici nevoie de ele.

te duci la sala sa ce la 12 ani? du-te tati la inot, jogging, cycling si alte sporturi.

bei ceai "magic" sa ce? lasa ceaiurile, baga apa.

vezi la alimentatie problema. "vreau sa" ce inseamna? bag ceaiuri si alte abureli si pe urma 1 meniu mare la kfc?

anatomie de clasa a6a. la ce foloseste proteina in corp (si anume batoanele tale din discutie): nu la slabit. intri tu pe internet si cauti proteina. acolo vei avea explicat in detaliu care este functia sa in organism.

3 răspunsuri:
| Keon a răspuns:

La sala daca te duci, fara o dieta echilibrata nu ai cum sa dai jos kg dorite, sala este 15% si dieta 85%, in legatura cu dieta ideal ar fi sa renunti la paine si dulciuri, in rest poti manca orice, bineinteles fara porc, fast-food si produsele cu exces de grasime.SUCCES!

| Diana_Dobrescu_1984 a răspuns:

Stai linistita, nu trebuie sa slabesti mai mult de 3 kg. Nu cred ca ai vrea sa devii subponderala.Si sa sa nu mai mananci multe dulciuri, ia-ti batoane gen Fitness

| Ale_Alexandra_1996_xSRk a răspuns:

Bună..eu îți recomand să îți cauți un nutriționist.el/ea va sti cum să te ajute cel mai bine in functie de timpul tau dar si de starea ta de sanatate + vorbeste cu părinții tăi..multă sănătate!happy.