| sabin89 a întrebat:

Ionuţ Radu este un portar bun, nu-ncape îndoială. Poate îl vom vedea, de ce nu, într-o zi portar la naţionala mare. Mi se pare însă puţin ridicol în postura aia de 'şef' al vestiarului. Cred că putea lăsa asta unuia mai versat, mai emancipat. Dar, reţineţi vă rog, asta e doar o impresie a mea, care poate fi sau nu fi corectă. De asta am scris aici să văd şi alte păreri. Ce credeţi?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt fotbalisti... ce versat si ce emancipat vrei?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este nici primul nici ultimul caz de portar care este capitan, stii ce reprezinta capitanul echipei un fel de sef de echipa cam asta-i tot.Cand vrea antrenorul il poate schimba.
S-au vazut destule cazuri la echipele mari (seniori) in Cupa Mondiala cand capitan era portarul.

| Plato a răspuns:

Care-ti pare tie mai versat?

| sabin89 explică (pentru Plato):

Puşcaş, Băluţă...

| Plato a răspuns (pentru sabin89):

Eh na. Nu e oricum asa de important cine e capitan. Portarul are suflet, se vede ca isi doreste.

| RobertMoon a răspuns:

El este capitanul echipei, iar dupa cum nu stii capitanul trebuie sa aiba un cuvant puternic, sa motiveze etc. chiar daca discursul lui nu este de geniu, a fost ok, a fost ceva la cald si a fost bine, jucatorii au capatat acel hype de care au avut nevoie si asta s-a vazut.

| sabin89 explică (pentru RobertMoon):

"ar dupa cum nu stii..." - De ce crezi că nu ştiu? Ştiu. Dar şi căpitan putea fi ales altul.

| RobertMoon a răspuns (pentru sabin89):

Si zi-mi si mie daca era altul capitan cu ce ajuta echipa mai bine? In 2019 nu mai conteaza cine e capitan, la noi se alege in general capitanul omul care are calitati de lider sau cel mai vechi om de la echipa.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin "versat" si "emancipat", ca as paria ca habar nu ai ce inseamna cuvintele astea sau le folosesti aiurea...