| AndreiCioboata a întrebat:

La 10 ani este ok sa ma apuc de slabit si de abdomen? Am 40 kg, inaltime 1, 45cm.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu! In niciuun caz! Esti in crestere si-n dezoltare, e normal sa fii fie mai plinut fie mai slabut. Eventual te poti apuca sa practici un sport si sa ai grija la alimentatie, nu doar ca vei slabi dar vei avea si o crestere armonioasa si sanatoasa.

| AndreiCioboata explică (pentru Adry05):

Sunt unpic plinut, vreau sa arat bine pentru viitor

| Adry05 a răspuns (pentru AndreiCioboata):

O sa arati cand te dezvolti in urma varstei. Ti-am zis deja ce sa faci, fa-i asta si vei arata mai bine. Daca nu acun, peste cativa ani sigur.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este nromal ca la 10 ani sa te apuci de diete sau sala, dar poti sa te apuci de un sport adevarat! Mergi la un club si inscrie-te sa joci: volei, bachet, handbal, fotbal, orice sport este bun ca sa te ajute sa slabesti dar sa te faca si sanatos, in plus, iti dezvolta corpul frumos si armonios.

| 1231242 a răspuns:

La 10 ani eu nu stiam efectiv ce inaltime am si tu vrei sa te apuci de fitness, esti prea mic pentru slabit, incearca sa faci niste exercitii calistenice, cauta pe net.