| StanAlin a întrebat:

La 16 ani este tarziu daca ma apuc de un sport de contact?
Am facut 2 ani de canotaj, deci pot sa spun ca nu as pleca chiar de la 0 pentru am cat de cat forta, rezistenta, acea mintalitate in competitie si la antrenamente si dorinta
Si ce sport ai recomanda?

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Karate daca e de placere, judo, eventual taekwondo daca vrei de performanta (sau kickbox daca iti convine sa incasezi pumni in cap). Judo si taekwondo sunt probe olimpice, nu sunt sporturi de contact foarte dure, si poti castiga si ceva banuti.

5 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Nu era nici la 20.

| Lawliet14 a răspuns:

Ai putea incerca si scrima chiar daca nu este o arta martiala. Cu pletele alea, te-ai incadra in peisaj! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rugby daca te crezi in stare

Răspuns utilizator avertizat
| modjolica a răspuns:

Nu,nu este deloc tarziu... Daca vrei ceva mai nervos, apuca-te de Muay Thai, cu genunchi, coate, etc. Daca vrei ceva de aparare apuca-te de shudokan