| Cristi200212 a întrebat:

La ce sport nu se loveste la fata, judo sau karate? Vreau sa ma duc la un sport cu lupte cv, dar sa nu se loveasca la fata, pentru ca am aparat dentar si o sa mi se sparga buza mereu.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atunci du-te la judo, la acesta nu se folosesc lovituri.

| AlexDarius3 a răspuns:

La judo pentru că ăia mai mult se trântesc decât să se lovească.

| alexiulian2004 a răspuns:

La Karate nu ai voie sa lovesti la fata, mai exact sa nu te atinga.

| AnastasiaK a răspuns (pentru alexiulian2004):

Existe o gramada de stiluri de karate. Nu stiu ce karate ai facut (sau n-ai facut) tu, dar te asigur ca se da si la fata, chiar daca pe semi-contact.