| Parlit a întrebat:

La tractiuni te tragi din coate? Nu cele cu palmele spre tn

9 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Mental trebuie sa gandesti ca atingi omoplatii de bara de care te tragi. asa miscarea va fi naturala in a incerca sa faci asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Omoplatii sunt in spate.Crezi ca el vrea asta?

| JohnnyBi a răspuns (pentru darrio2007):

A zis tractiuni "nu cele cu palmele spre tine". deci daca nu chin ups, vrea pull ups. deci, cred ca da happy. si oricum ar vrea, cam tot aia e. si la chin up mental e la fel. trebuie sa te gandesti ca vei lovi bara aia cu omoplatii. altfel, daca mental gandesti doar ca trebuie sa vina barba peste bara risti sa fortezi bratele mai mult fara ca spatele sa preia greutatea maxima. asa obosesc mainile mai repede si dupa o serie spatele inca nu e pompat, fara miscare in omoplati, contractia spatelui nu e completa

| darrio2007 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Ne-am dat drk cu englezismele astea!

| JohnnyBi a răspuns (pentru darrio2007):

Mai usor decat sa scriu tractiuni cu priza ingusta supinatie si tractiuni cu priza larga pronatie...

| darrio2007 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Ok.

| darrio2007 a răspuns:

Te tragi din maini.Care cuprind toate incheieturile.

| alexandrualind a răspuns:

Cu mainile!

| florynmondialul a răspuns:

La tractiuni orice tip ori pronatie ori supinatie "te tragi" cum zici tu din biceps si marele dorsal in principal nu din coate!