| ratoidavid a întrebat:

La varsta de 14-15 ani, cati km ar trebui sa alerg zilnic pentru a ajunge un fotbalist de performanta? (stiu ca iti trebuie si calitati fotbalistice ca sa ajungi fotbalist dar eu ma refer doar la rezistență)

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Așa sigur ajungi un "cross"-ist destoinic, nicidecum fotbalist

| ratoidavid explică (pentru sierra1):

Eu ma refeream ca in fotbal iti trebuie si rezistenta ca sa alergi?

| sierra1 a răspuns (pentru ratoidavid):

Spuneam că doar rezistența n-ajunge

| Drimmero a răspuns:

Cu viteza-rezistenta te duci la atletism, pentru fotbal iti trebuie mult mai mult. La 14-15 ani e cam tarziu sa ajungi fotbalist de performanta, la varsta asta trebuia deja sa fii la o echipa de juniori, sa castigi trofee acolo, sa fii in academia unei echipe si sa te promoveze de acolo sau sa fii transferat, ma tem ca la varsta asta iti ramane sa te antrenezi ca sa te joci prin parcuri, ca la fotbalul de performanta nu mai intri.