| Ionut0102 a întrebat:

M-am apucat de sala, dar nu foarte intensiv si am ales sa consum niste proteine si amino de la pro nutrition. Este ok sa consum acei amino? Am 15 ani si de asta cam am dubii

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

O proteina e compusa din amino. Care e logica sa iei si amino, daca ai luat deja proteine?

| Ionut0102 explică (pentru Cosmin86):

Am luat pentru ca aminoacizii respectivi se bazează mai mult pe BCAA ce proteinele respective nu au indeajuns

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ionut0102):

Da, mie mi se pare mult marketing pe chestia asta, nu stiu cat de mult chiar ajuta, eu am progresat cam la fel si fara. Singurul supliment de la care chiar am simtit ceva a fost creatina (si oxidul nitric, dar ala e preworkout).

| Paul754880338 a răspuns:

Pai, nu ar fi mai sigur sa te uiti pe eticheta produsului sa vezi daca sunt precizate ceva restrictii legate de varsta?

| Ionut0102 explică (pentru Paul754880338):

M am uitat si scrie ca e pentru adulți, adică o porție dupa si inainte de antrenament (3 capsule porția ) si eu am redus la 1 capsulă înainte si dupa, de asta am întrebat dacă e ok

| Paul754880338 a răspuns (pentru Ionut0102):

Eu personal, nu as considera suplimentele atat de indispensabile incat sa merite sa ignori atentionarea producatorului legata de varsta. Exista si produse care nu au aceasta restrictie de varsta iar apoi mancarea este ABSOLUT determinanta in modelarea corpului. Adica, mai simplu, o banana inainte si una dupa antrenament este o varianta mai ieftina, eficienta si sigura, doar ca nu are lipita pe ea o eticheta cu promisiuni la adresa performantelor tale in viitorul apropiat