| IonCucu a întrebat:

Ma antrenez la sala de forta deja de 8 luni si as dori sa beau niste proteine, niste arderi de grasimi etc. Voi de ce parere sunteti?

23 răspunsuri:
| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Proteinele sunt bune te ajuta sa cresti in masa musculara si odata cu masa iti creste si forta happy, eu le recomand.

| VitalyDeMarco a răspuns (pentru DaNyHoOp3r2013):

Ti-am vazut poza inainte sa o scoti de la profil. Daca ii incurajez pe oameni sa foloseasca proteine si sa arate ca tine atunci consider ca gresesti.

| VitalyDeMarco a răspuns:

Sfatul meu este sa nu consumi nimic pentru a te dezvolta decat daca te intereseaza sa arati cool pe exterior si pe interior sa fii praf. Plus gandeste-te la cosurile care inevitabil iti vor aparea. Ceao

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns (pentru VitalyDeMarco):

rolling on the floor jur ca esti pe dinafara laughing proteinele nu iti fac rau nepoate happy proteinele chiar sunt recomandate daca practici culturism, ele te ajuta la crestere si la refacere dupa efort oh go on ''sa arati cool si pe interior praf'' rolling on the floor buna asta

| kilometru0 a răspuns (pentru VitalyDeMarco):

Ai ft mare dreptate!

| VitalyDeMarco a răspuns (pentru kilometru0):

Multumesc pentru sustinere.

| sikmariusik a răspuns (pentru VitalyDeMarco):

Proteinele despre care vorbesti sunt obtinute prin metode chimice destul de toxice! Intr-adevat sunt indicate atunci cand lucrezi la sala si vrei sa faci masa musculara! Eu te sfatuiesc sa mananci mancare bogata in proteine! Precum:

1. Pestele – este recomandat atat cel alb, cat si cel "albastru", oceanic care, pe langa proteine, este bogat si in Omega3;

2. Fructele de mare;

3. Carnea de pui fara piele;

4. Carnea macra de vita (preparata la gratar sau fiarta);

5. Iaurtul degresat;

6. Laptele degresat;

| VitalyDeMarco a răspuns (pentru sikmariusik):

Eu stiu asta...cred ca vroiai sa ii raspunzi altcuiva, anume celui care a postat intrebare...

| sikmariusik a răspuns (pentru VitalyDeMarco):

Scuze! tongue nu a fost cu intentie! ii apare si lui ca i-am scris?

| Cosmin86 a răspuns (pentru VitalyDeMarco):

Cosuri de la proteine? Le confunzi cu anabolizantii. Mai documenteaza-te, sunt sute de studii in ultimii 30 de ani pe suplimente si s-a demonstrat ca sunt sanatoase.

Suplimente NU inseamna anabolizante

| Cosmin86 a răspuns (pentru sikmariusik):

"sunt obtinute prin metode chimice destul de toxice", poti demonstra? Ai fost vreodata la o fabrica de proteine sa vezi cum se fac? Du-te, acum e totul public, NU SUNTEM IN EVUL MEDIU

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru VitalyDeMarco):

Ce stii tu ma? Ca daca stiai despre asta stiai si ca suplimentele sunt mancare concentrata(zer, soia, oua) Astea sunt aberatii, ceea ce spui tu este ce ai auzit de pe strada de la nestiutori.

| Cosmin86 a răspuns (pentru kilometru0):

Nici tu n-ai citit o carte de nutritie in viata ta, nu? laughing

Nu mai vorbi de lucruri de care habar nu ai

| Cosmin86 a răspuns (pentru VitalyDeMarco):

Te bucuri ce esti sustinut de inapti care nu au citit o carte de nutritie in viata lor si habar nu au despre ce vorbesti? happy

Felicitari, multa sustinere in continuare de la toti retardatii

| VitalyDeMarco a răspuns (pentru Cosmin86):

Multumesc, mai bine sustinere din partea lor decat de la,, oameni'' ca tine.

| Cristi_Blondu_1997 a răspuns:

Eu spun ca sa nu faci o prostie sa bei proteine deoarece iti fac mai mult rau cel mai bine e sa tragi de sala pana cand numai poti pana cand simti tu ca asta ti-a fost limita, am facut si eu sala crede-ma nu e cu proteine altfel degeaba mai faciwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cristi_Blondu_1997):

Alt inapt care nu a citit o carte in viata lui, apuca-te de sah

| Bocan a răspuns:

Sa nu faci niciodata lucrul asta, te distrugi singur, sala, o dieta cu legume si fructe.

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns (pentru Bocan):

rolling on the floor cum sa te distruga frate proteinele sunteti nebuni? laughing ouale laptele branza carnea...te distrug nu? rolling on the floor

| cristi1505 a răspuns (pentru Bocan):

NU ii asculta pe cei care zic ca nu e bine.Fi atent:
1-ce iti iei din suplimente iti iei si din mancare.suplimentele sunt facute pentru a te ajuta, nu pentru a iti face rau!
2-din legume si fructe nu cresti in masa musculara nici macar in 200 de ani.Ca sa cresti iti trebuiesc proteine pe care le gasesti in carne, oua, lactate etc. nu in legume!
3-sa se mai intereseze si eu ca zic numai bazaconii!

| cristi1505 a răspuns (pentru cristi1505):

Scuze.Era pentru IonCucu

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bocan):

CU CE NAIBA te ajuta legume si fructe?

Legume si fructe = cand vrei sa devii un slabanog, in niciun caz sa pui muschi.

Pentru muschi : PROTEINE, PROTEINE, PROTEINE, NU legume si fructe.

Proteine = carne, peste, oua, lactate.

Baga isi 20 de copane de pui intr-o zi daca vrei muschi.

Legat de "te distrugi singur", nu are rost sa-ti explic ca oricum nu itnelegi nimic, ce sa inteleaga un idiot care recomanda legume si fructe pentru muschi

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru Bocan):

Cu legume si fructe cresti in buci. Pentru culturisti trebuiesc proteine, fie ca vin din alimentatie fie ca din suplimente.