| anonim_4396 a întrebat:

Maine ma apuc de sala iar antrenorul mi-a spus sa-mi iau niste proteine pentru fortarea muschilor de inceput! Ce-mi recomandati?
Tin sa precizez ca am 17 ani!

10 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

''pentru FORTAREA'' muschilor'', ce vrei sa spui cu asta?!

Răspuns utilizator avertizat
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Cate mese ai pe zi, si cam ce mananci? daca mananci proteine si carbo la toate cele" 5 "mese atunci nu vad de ce ar trebui sa cumperi si un supliment(proteine)

| Gsix a răspuns:

Nu lua din acelea la plicuri si prostii de-alea, iti recomand proteine naturale, oua, carne( de preferinta de pui), lapte, branza, iaurturi etc. O zi buna, sper ca te-am ajutat happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gsix):

Nu exista DECAT proteine naturale, si "plicuri" sau prafuri de-alea sunt tot naturale, mai documenteaza-te si tu

suplimente = mancare concentrata

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru Gsix):

Si alea "la plic" nu sunt naturale? nu sunt tot din lapte, albus de ou, etc. facute?

mai citeste

| h4mh4m a răspuns:

Acuma depinde, de bani de greutate etc, nu ti-a recomandat antrenorul nici un fell? Total Mass 4200 parca era bun.

| barbux a răspuns:

Antrenorul mi-a recomandat Promax prafuri dar nu le gasesc pe net, adica site sa le cumpar din romania...am 60 de kg...

| Cosmin86 a răspuns (pentru barbux):

Ia serious mass de la optimum nutrition :
http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-5-4-kg/

e printre cele mai bune, de promax nici n-am auzit