| obsercvayr a întrebat:

Mersul pe bicicleta face parte din exercitiu pentru scaparea grasimi de pe abdomen?

10 răspunsuri:
| Naяutσ a răspuns:

Elimina grasimea de pe abdomen poti urma '' pasii '' astia :

- pentru reducerea stratului de grasime de pe abdomen - foarte mult aerobic (stepper, bicicleta stationara, alergare de cel putin 45 min de 3 ori pe saptamana). Aceasta are ca rezultat reducerea stratului de grasime de pe tot corpul, inclusiv de pe abdomen, si reliefarea muschilor.

- pentru evidentierea si tonifierea muschilor abdominali - exercitii de culturism (bricege, ridicari la banca). O modalitate de a face sigur febra musculara si de a-si evidentia mai mult "patratelele" este de a lucra la banca de abdomen cu ajutorul greutatilor (o gantera sau un disc (cu greutate din ce in ce mai mare la fiecare antrenament, pana la o limita) tinuta pe piept in timpul exercitiului). Nu cred ca este nevoie de lucrul abdominalilor mai mult de 3-4 ori pe saptamana.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Naяutσ):

Tu nu vezi ca te CONTRAZICI SINGUR?

"Nu elimina grasimea de pe abdomen", si apoi mai jos o dai exemplu pentru "pentru reducerea stratului de grasime de pe abdomen"

| Naяutσ a răspuns (pentru Cosmin86):

God, am uitat sa pun o virgula, si sunt facut retardat? straight face
M-am referit ca mersul pe bicicleta nu ajuta la eliminarea grasimi de pe abdomen, apoi i-am lasat cativa pasi.
Whai is wrong with you? -.-

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Slabesti uniform, nu de pe abdomen, si da arzi calorii, in combinatie cu alimentatie sanatoasa poti scapa de burta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce? e exercitiu CARDIO, adica printre CELE MAI BUNE pentru asta

daca esti pe langa, de ce te bagi?

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Nu poti slabi intr-un anumit loc, slabesti peste tot.

| comsacodrut a răspuns:

Nu de pe abdomen ci de de picioare.Si iti dezvolta gamba

| LadyMelian a răspuns:

Ajuta la arderea grasimii de pe abdomen mai mult decat ajuta abdomenele in sine.60 de minute de mers continuu cu bicicleta arde pana la 300 de calorii.
Poti sa iti calculezi aici in functie de greutatea ta
http://www.bicycling.com/caloriemain

| Cosmin86 a răspuns (pentru LadyMelian):

Abdomene in sine = cele mai PROASTE exercitii pentru asa ceva

De ce sunt atatia pe langa pe site-ul asta?

Nu exista rubrica "copii mici si inapoiati" unde sa comentati in voie?

| Naяutσ a răspuns (pentru Cosmin86):

Ah acuma am citit ca era si mersul pe bicicleta printre metode, scuze-ma ca am gresit dar dupa ce dai aproape 400 de raspunsuri te mai incurci, plus ca nu tu ar fi trebuit sa-mi reprosezi faptul ca am gresit si nici sa ma faci retardat! straight face

| iDangerous a răspuns:

Nu ştiu dacă mersul pe bicicletă elimină strict grăsimea de pe abdomen, dar acum vreo 3 sau 4 veri am mers pe bicicletă în fiecare zi, făceam ture şi încercam să merg cât mai repede. =.= Oricum am slăbit foarte mult, dar şi înotam. : D

| Chocobunny a răspuns:

Mersul pe bicicleta este un exercitiu de tip cardio care solicita foarte multi muschi, chiar si cei abdominali sau ai bratelor, deci, da, te poate ajuta sa scapi de grasimi, dar acest lucru se va realiza in tot corpul.

| anonim5543 a răspuns:

Buna.

Pai da cand stai in fund pe ea mai mult la picioare.

Incearca sa pedalezi in picioare atunci vei lucra si abdomenul.
Pa, pa!

| andreeaursi a răspuns:

Mersul pe bicicleta ajuta mai mult la formarea gambei! Dar cand mergi pe bicicleta transpiri asa ca elimini in general grasimile! :* Sper ca te-am ajutat! :*