| MiSt3R0 a întrebat:

Niste suplimente nutritive pentru masa musculara care sa ma tina si o luna de zile?
Metionez ca acum vreau sa ma apuc de sala. 1.82m inaltime si in jur de 70Kg [trebuie sa ma cantaresc zilele astea]

Dau funda. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Masa musculara creste cu proteina!
Deci, daca manaci zilnic 1-2 fripturi cu vegetale si salate alaturi, iti vei creste si masa musculara.
Suplimentele cu proteina se gasesc in magazinele de specialitate si cele mai bune sunt cele care au proteina 95-98%.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mananca zilnic cate 1-2 kg carne rosie, fript la gratar.

| hgcl a răspuns (pentru Bula):

O sa-i cumperi tu 2 kg de care pe zi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru hgcl):

Eu mancam si mai mult... oricum 3-4 piepti de pui/curcan pe zi trebuie ( + oua, branza, peste si altele ).

Cam bagi 15-20 de mil / luna in mancare ( unii baga 30-40 ) daca vrei sa pui muschi.

| MiSt3R0 explică:

Daca puteam sa iau atatea proteine cat am nevoie, nu mai ceream suplimente.
Am dat totusi o funda la raspunsul mai spre subiect.
@CPAElites - Mersi pentru site.

| MiSt3R0 explică (pentru MiSt3R0):

SA le i-au din mancare ma refeream.

| MiSt3R0 explică (pentru MiSt3R0):

Sa le i-au din mancare ma refeream.