| Benjamin1 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa ma apuc de sala si as vrea sa iau si niste suplimente nutritive pentru a creste masa musculara,m-am informat de pe net si am ajuns la concluzia ca imi trebuie un pachet pentru masa musculara.

P.S:Am 1, 78 m si 58 de kg.

Răspuns Câştigător
| Rayzzor a răspuns:

Wooah woah. Stai. La 14 ani sa iti cresti masa musculara? Nu, e total gresit. Crede-ma. Asteapta cel putin pana la 16 ani. Nu are rost, iti strici sanatatea, si la 1, 78 si 58 de kg, esti destul de bine facut pentru varsta ta. Daca vrei, fa niste fitness pentru a-ti dezvolta fibra.

| Benjamin1 explică (pentru Rayzzor):

Ce fel de exercitii sa fac?

| Rayzzor a răspuns (pentru Benjamin1):

Alearga, mers pe bicicleta, tractiuni, flotari, abdomene. Chestii de genu asta.

3 răspunsuri:
| dorin1990 a răspuns:

Poti sa mai astepti vreo 2-3 ani si apoi sa incepi cu sala, pentru masa musculara iti trebuie un supliment bazat pe proteine si cu, carbohidrati putini, gasesti pe net diverse produse eu folosesc de la pronutrition.