| elle94 a întrebat:

O minte inteligenta nu sufera prostia. Nu o mai suporta, are nevoie de o noua rutina. O chinuim fiindca n-are ce face printre mediocritati, nu e locul ei printre deficienti sau o lasam sa-si urmeze drumul spre destinatia perfecta? Dupa cum am spus e inteligenta.

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

N-am suferit niciodată prostia, am ignorat toti oamenii inculți și indiferenți care mi-au ieșit în cale.
Din nefericire, este un moment dureros în viața, dar nu trebuie sa acorzi atenție acestor aspecte, pentru că ele nu reprezintă absolut nimic. Sunt doar un obstacol în calea fericirii. Acele persoane nu-ți pot înțelege punctul de vedere, pentru că n-au judecată, nu gândesc înainte. Se cred perfecte, într-o lume imperfecta.

Croiește un drum către această destinație perfectă și uita.i pe acești fanatici in "balta lor de prostie".
Căuta persoane de încredere cu care poți purta o conversație civilizata și te poți înțelege.

2 răspunsuri:
| Lzehxo a răspuns:

O minte inteligenta are nevoie de dezvoltare, dar din pacate nu mereu e posibil.

| elle94 explică (pentru Lzehxo):

Cum nu e posibil?