| elle94 a întrebat:

O minte isteata nu sufera prostia. Nu o mai suporta, are nevoie de o noua rutina. O chinuim ca n-are ce face printre mediocrii, ori o lasam sa-si urmeze singura drumul?

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Depinde de fiecare, poți fi introvertit și să ai o viziune deschisă asupra realității până în punctul în care te regăsești în situația actuală. Oricum adopți o anumită poziție în viață, pentru a găsi echilibrul. Și faptul că o minte deschisă este relaxată, e pentru că are o altă stare de spirit, mai optimistă laughing

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

O minte si mai isteata accepta lumea asa cum e, cu prosti, cu destepti, cu mediocrii si va intelege cum sa o foloseasca pentru propria dezvoltare, fara sa faca prea mare caz din asta... happy

| 94Lucifer94 a răspuns:

Păi dacă este suficient de isteață această minte, atunci se va introverti. De mic copil auzeam că dacă-ți pui mintea cu proștii, ești mai prost ca ei.

| elle94 explică (pentru 94Lucifer94):

O minte deshisa este mult mai relaxata, introvertia e mai multa inchidere in lumea ta, chiar daca e artistic, e visare, sigur denota inteligenta dar nu fac diferenta, ambele personalitati au atuu-rile lor.

| elle94 explică (pentru 94Lucifer94):

Da, corect!

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru elle94):

tongue

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru elle94):

Depinde de fiecare, poți fi introvertit și să ai o viziune deschisă asupra realității până în punctul în care te regăsești în situația actuală. Oricum adopți o anumită poziție în viață, pentru a găsi echilibrul. Și faptul că o minte deschisă este relaxată, e pentru că are o altă stare de spirit, mai optimistă laughing