| gabyp18 a întrebat:

Pot fi deveni antrenor de top daca nu am jucat fotbal si mai exact unde poti merge sa faci cursuri? Intentionez sa merg la facultatea de sport si as dori sa stiu daca trebuie sa mergi undeva mai departe

Răspuns Câştigător
| Moonlight15 a răspuns:

Iti dau un exemplu: Cristian Pustai, antrenor la Rapid,Gaz Metan,Pandurii... a fost inainte sa devina antrenor profesor de matematica. Mourinho,Guardiola,Nuno Esperito Santos, Andre Villas Boas nu au fost jucatori mari, dar totusi au ajunsi antrenori importanti. De ce? Ca sa fii antrenor trebuie sa fii si un bun strateg, sa stii sa-ti pui jucatorii pe teren, sa-i motivezi, sa fii pregatit mereu pentru orice. Daca asta este visul, poti incerca. Sper sa te vad antrenand in UCL! laughing Multa sanatate!