| Vegeta07 a întrebat:

Proteinele pun masa musculară si elimină caloriile?
Si cu cretina cum trebuie sa o iau... Cu proteină, fara, dupa antrenament sau înainte?

3 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Proteina NU elimina calorii, proteina e un aminoacid esential cresterii masei musculare, iar despre calorii 1g proteina=4 calorii. Creatina te ajuta in timpul antrenamentelor, iti mareste putin rezistenta si forta. Pe timpul suplimentatii cu creatina, organismul tau va retine mai multa apa decat de obicei, deci vei parea mai mare, mai pufos, dar asta nu inseamna ca te transformi in Hulk. Recomand creatina monohidrata simplă, iei cate 5g pe zi (nu conteaza cand) Dar daca azi o servesti la ora 12 maine o vei servii tot la aceeasi ora. Shake-ul de proteina, il poti servi dupa antrenament.

| Eu2208 a răspuns:

Proteinele iti adauga grasime ceea ce face sa creasca mai repede masa mulsculara si dupa aceea dai jos grasimea si esti super! Asa a facut si fratemiu si arata fff bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Eu2208):

Proteinele adauga grasime? laughing)))

Altucomplet pe langa