| dyk3yy a întrebat:

Sa presupunem ca:

-un om(nr1) face sala si are alimentatie adecvata
-un om(nr2) face sala, are alimentatie adecvata si ia creatina
-un om(nr3) face sala, are alimentatie adecvata si ia un concentrat proteic
-un om(nr4)face sala, are alimentatie adecvata si ia l-glutamina.

Care om va obtine rezultate mai bune? Toti se antreneaza de acelai timp si au aceeasi alimentatie.

Care om va avea rezultate mai rapide?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Depinde de genetic si metabolism. Nu e o stiinta exacta.

| dyk3yy explică (pentru Cosmin86):

Sa presupunem ca toate nr. au metabolism si genetic la fel

| Cosmin86 a răspuns:

Nr 2

| rapp2020 a răspuns:

Pai o combinatie buna ar fi creatina si proteine dar nu luate in exces.Deci as merge pe persoana a 2. E mai usor sa pui masa musculara atunci cand ai suplimenete.