| ForeverWarrior a întrebat:

Sal.Eu sunt ectomorf si incerc sa iau in kg.Pana acum am luat 5 kg in 2 luni dar mai am drum lung.Am acasa haltere, fac 5 zile pe saptamana, am nutritia buna.Eu as vrea sa stiu daca dupa ce am facut exercitiile de masa cu greutati mari pot sa fac si exercitii de definire cu greutati usoare? pot in acelasi timp sa fac masa dar sa ma si definesc? Mersi, funda!

7 răspunsuri:
| andrey910 a răspuns:

5 kg in 2 luni? e prea bine, sa te astepti la mai putin in urmatoarele luni. Despre ce definire vorbesti? Daca esti ectomorf nu ai nevoie de nici o definire.

| SpaNu88 a răspuns:

In 2 luni ce vrei sa definesti oasele? pune pe tine calumea 20-30 de kg si la urma incepi sa definesti ca vei ramane cu maxim 8-10 kg

| nonny50 a răspuns:

Bun bun, pai e cam greu sa iei si in greutate sa te si definesti, vrei sa faci 2 lucruri odata, care trebuiesc facute pe rand, intr-o ordine. Iei prima data cat vrei tu in greutate, apoi definesti. Sunt curios, ai luat ceva proteine?

| ForeverWarrior explică (pentru nonny50):

N-am luat proteine deloc da vreau sa iau

| nonny50 a răspuns (pentru ForeverWarrior):

Eu am luat, si intr-o saptamana si ceva am pus un kg, si fara sa trag cine stie ce.

| ForeverWarrior explică (pentru nonny50):

Ce proteine ai luat?

| nonny50 a răspuns (pentru ForeverWarrior):

Am luat Whey Mass-R, pentru cresterea masei musculare, si acum am luat Creatina, si astept rezultatele. big grin