| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU, am 14 ani si 8 luni si am doar 1.60 inaltime, in septembrie ma duc la liceu si imi mi-e rusine de inaltime mi-am propus ca vara asta sa-mi fac un program de dormit de mancat etc, si sa fac niste exercitii fizice dar nu stiu ce fel de exercitii pentru a ma inalta, dati-mi niste sfaturi de exercitii un site sau orice credeti ca ma poate ajuta, in afara de baschet, volei, inot etc... d-au funda si mentionez ca sunt baiat!

Răspuns Câştigător
| Dudu_1836 a răspuns:

Da stiu cum e dar fi atenta eu la vara trecuta aveam 1.51 si acum am 1.66 laughing eu practic basketu si da roade foarte bune... si acasa fac tractiuni si stau vreo 5 10 min pe bara intins. mama m-a invatat asta si chiar merge...

8 răspunsuri:
| DexterKill a răspuns:

Omule, sincer, esti prost. Daca nu ai facut un sport cand trebuia acum suporti consecintele. Macar sa mai mergi si tu pe teren, dai la poarta, arunci la cos faci 1 tura de teren ceva da tu nimic. Asta se intampla daca numa te plimbi pana la magazin si belesti ochii la calculator

| SeRbaNNe a răspuns:

Pwai eu as zice basketu dar si voleiu thinking SI nu e vb de asta...nu te mai gandi la asta sunt peste 100000 de pers care au inaltime mai mica si sunt la liceu ...Conteaza cum esti ca pers Papa Nb:*

| friday a răspuns:

Pai in afara de astea nu sunt. Ce nu iti convine la innot,basket si volei? Mai ales ca e vacanta, ai timp sa le practici si dau rezultate.
O idee ar fi o alimentatie sanatoasa, cauta si tu pe Google regim pentru cresterea in inaltime.

| cOnTexT a răspuns:

Mai prietene @McTre, eu am inceput sa fac sport la 14 ani, acum am 16 ani. cand m-am apucat aveam 190cm adica la 14 ani. acum am 197. E cam genetica inaltimea. Adevarat si basketul ajuta, inotul la fel. dar nu tottimpul

| mogosan96 a răspuns:

Singura modalitate pe care o stiu era inotul.dar sa nu-ti fie rusine. asa esti tu si se spune ca aia mici au. mare deci bucurate!

| bogo93 a răspuns:

Incearca sa faci un pic de baschet dar regulat. cred ca te-ar ajuta

| d00ris a răspuns:

Eu m-am inaltat cu inotul dar daca tu nu vrei sa faci inot iti sugerez sa faci cat mai mult sport dar nu te baza pe fotbal ca de la fotbal poti ramane mai mic si sa nu faci nici sala... incearca sa mergi la strand si sa inoti mult sau inscriete la inot.Altceva nu stiu ce sa zic. succes!

| kill4fun_1118 a răspuns:

Eu am 13 ani si am 1.75 dar daca vrei sa cresti baschetul este cel mai rapid. PS innotul nu te innalta, am un pr care face de 2 ani si sa innaltat dct 3 cmstraight face dar oricum nu iti fie rusine da innaltime ta, fiecare cu farmecul, lui... daca intelgiwinking