| Anonymus3000 a întrebat:

Azi am luat nota proasta la sport pentru ca am alergat prea incet am facut 50m in 9.2 sec. Stiu e stanjenitor mai ales ca sunt si la fotbal dar eu am o scuza : am probleme de sanatate si trebuie sa iau pastile care imi cresc pofta de mancare si sunt mai grasut.Deci ce as putea sa fac sa devin mai rapid in cel mai scurt timp posibil...

PS: De slabit nu prea pot fac exerecitii dar slabesc numai cand micsorez si doza de pastile adica din 2 in 2 saptamani o micsorez pana (sper ) sa ajunga la 0.

4 răspunsuri:
| danyelo112 a răspuns:

Pentru a reusi sa fii mai rapid, cronometreaza-te un toata ziua pe o distanta care sa alergi continuu si alergand zilnic iti creezi conditie fizica. daca nu mai poti sa alergi, mai continui un pic nu te opresti ca nu mai ai chef sau ca sufli greu.alergand o distanta mai mare intri intr-o stare in care alergi continuu daca stii sa iti controlezi respiratia.bafta

| Cezar2189 a răspuns:

Frate eu am 13 ani si pe 55 de metri am scos 7, 6 sec...
hai sa iti spun o smecherie pentru a alerga un picut mai repede...
cand alergi...incearca sa alergi pe varfuri si dupa lipesti jumate din talpa pe solwinkingwinking si tot asawinking vei scoate in jur de 8, 6winking

| Naspa6969 a răspuns:

Wow. Asta nu stiu cum sa-ti explic dar nu prea este asa de usor de rezolvat? Dar care sunt simptomele? Daca nu o poti ruga pe doamna/ domnul de sport sa-ti dea alte exerciti separat sau mai usoare care sa nu-ti afecteze probleme de sanatate. Cam asta-i tot. Pai...iti doresc muulta bafta! Paa

| StrongGM a răspuns:

Poti fi mai rapid numai daca exersezi, deci punete si alearga zilnic si fa niste sprinturi treptat, Adica sa alergi azi 10 minute, maine 15 si tot asa pana cand o sa ai o rezistenta cat mai buna si ai sa vezi si rezultatele! numai bine