| anonim_4396 a întrebat:

De exemplu, din 5kg puse cu ajutorur unor proteine,cam cat ar fi grasime si cat muschi? Dar la creatina, la ea se pune grasime? Eu banuiesc ca nu... FUNDA

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Deci, creatina, APARENT, creste masa musculara fara adaos de grasime.

Proteinele nici atata. Dar unu iti recomand sa le iei sub forma de praf sau cine stie ce retete. Consuma peste, oua, carne de vita, etc. pentru a avea o alimentatie bogata in proteine. De asemenea e bine sa le si diversifici.

4 răspunsuri:
| dom1no a răspuns:

Pai depinde, acum arati, constructia ta, presupun ca vrei muschi dar trebuie si sport pentru asta...Creatina nu te sfatuiesc sa iei decat daca faci mult sport pentru ca aceasta ingrasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru dom1no):

Fac sala de 1 an si 4 luni, 4 zile pe sapt,dar am zis fara proteine sau creatina,am vrut prima data sa ma mai definesc,si cum m-am cam definit, as putea lua, dar eu eram destul de plinut la inceput, de-aia m-am si apucat, deci mi-e cam frica sa nu ajung la fel...

| JohnnyBi a răspuns:

Creatina regenereaza rezervele de adezinotrifosfat (atp) din corp de unde si senzatia de mai multa forta, energie, etc. o produce ficatul zilnic, se gaseste in carne (in special vita, curcan).
proteina reface tesutul muscular afectat de antrenament. corpul nu o poate stoca si de aceea are nevoie de ea din 3 in 3 ore. neputand-o stoca o elimina sau excesul ul depune ca grasime. poate procesa pana in 50g/3 ore. deci daca bagi 100g din 3 in 3 ore ai sansa sa ajunga grasime, dar tine de procesul metabolic al fiecarei persoane in parte

| Cosmin86 a răspuns (pentru dom1no):

De cand naiba ingrasa creatina?

Altu care vorbeste COMPLET PE LANGA.