| Anonymus3000 a întrebat:

Eu sunt un pic mai grasut dar nu vreau sa slabesc vreau doar sa transform grasimea in muschi. Am un prieten care e cam la fel de inalt ca mine. Putin mai " gras " da numai muschi pe ele. Bate tot cartierul. El a zis ca face lupte libere dar eu nu pot sa ma apuc ca stam in localitati diferite si eu sunt foarte departe de sala fata de el. Deci as vrea niste exerciti si un program de exerciti sa ma ajute sa imi transform grasimea in muschi. Funda

18 răspunsuri:
| Anonymus3000 explică:

Ok deci o sa folosesc acel videoclip care mi l-ati trimis mai multi. Dar inca o intrebare dupa sau inainte de micul dejun sa le fac?

| Seby80 a răspuns (pentru Anonymus3000):

La 2-3 ore de la micul dejun, pentru ca atunci proteinele ajung la tesuturi. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonymus3000):

Acel videoclip e bun doar daca ai metabolism rapid, 90 % de oamenii nu au rezultate cu antrenamentul ala

| Cosmin86 a răspuns:

E imposibil sa transformi grasimea in muschi, oricine care are cunostinte minime de anatomie stie asta.

Poti slabi ( sa arzi grasimea ) si apoi sa cresti in masa musculara.

| Seby80 a răspuns:

Metoda Dukan, cauta si respect-o. Eu sunt in,, Croaziera'' si deja am dat jos 14kg. Ti-o recomand, iar muschii dupa ce esti slab, pentru ca o sa vezi ca regimul alimentar o sa te moleseasca rau de tot. O zi buna!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Seby80):

Un regim care te moleseste rau de tot nu poate fi decat un regim prost.

| Seby80 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu este adevarat, o persoana mai grasa, obisnuita sa manance mult, in momentul scurtarii din alimentatie, o sa simta nevoia sa manance si iar sa manance, adica stiu din propria experienta. Poti cauta Dieta Dukan si sa o citesti, precizeaza toate simptomele pe parcursul acesteia. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Seby80):

Stiu dieta dukan, si starea de moleseala este data din cauza lipsei de carbohidrati ( in prima etapa sunt eliminati complet ). Carbohidratii sunt principala sursa de energie a organismului.

Daca mananci normal, scazand cantitatea de calorii, dar pastrand suficienti carbohidratii cat sa ai energie, slabesti foarte ok si sanatos, fara sa ai problemele pe care ti le cauzeaza dieta X sau dieta Y

| Seby80 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai dreptate, si Anonymous, dai frate funda lui Cosmin86, ti-a dat explicatii destule!

| xStefanXxX a răspuns:

Eu ti-as recomanda asta http://www.youtube.com/watch?v=nvPW0v5hnZQ este foarte bun

| xLexus a răspuns:

Salut :) sincer nu am mai auzit pana acum sa poti transforma grasimea in muschi. Eu stiu ca nu ai cum... eventual ai muschii formati si vrei sa arzi grasimea ca sa expui muschii. Asa poate DA. In orice caz iti dau 2 programe de lucru care se pot face si acasa pentru muschii abdominali si pentru pectorali(piept) http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 acesta ii pentru abdomen si iti garantez ca daca faci acest exercitiu mai bine de o Luna de 3 ori pe saptamana o sa te dezvolti frumos :) si pentru piept este http://www.youtube.com/watch?v=kIaqbrWBexY. Bafta prietene si daca faci corect si in acelasi timp cu cel din video iti garantez ca intr-o luna sau doua o sa se vada ceva pogres :)

| Cosmin86 a răspuns (pentru xLexus):

Muschi nu inseamna doar abdomen si piept, alea sunt 2 grupe, corpul are mai multe ( biceps, triceps, antebrat, umeri, spate, cvadricepsi, biceps femural, gambe ), toate sunt importante.

Eu nu as lucra pieptul sau abdomenul mai des decat lucrez gambele spre exemplu, nu faci decat sa pierzi simetria. Un corp trebuie sa fie simetric in primul rand si proportional dezvoltat.

| InvalidName a răspuns:

Inceaarca o nutritie sanatoasa si mullt sport!
In fiecare zii sport si un fruct!
La micul-dejul vei manca doar fructe!
Amiaza incearca sa mananci transpiratie pe paine happy adica sa iei niste greutati pe maini si sa ridici! Nu conteasa ce!
Iar seara poti incerca o salata de legume!
Cu placere!

| Cosmin86 a răspuns (pentru InvalidName):

La micul dejun doar fructe? Cine te-a invatat prostia asta?
mai documenteaza-te, fructele NU trebuie sa inlocuiasca o masa. Dimineata pe stomacul gol, fix de fermentatia fructelor + zahar (fructoza) care mareste glicemia NU AI NEVOIE.

| InvalidName a răspuns (pentru Cosmin86):

Hei....eu doar te-am informat! Asta ar fi de mae ajutor! Dar vad ca nu esti de acord! Gata! Pa!

| Cosmin86 a răspuns (pentru InvalidName):

Mai documenteaza-te

| InvalidName a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu am de ce!

| denisloren09 a răspuns:

Sall, cauta pe youtube si o sa gasesti o gramada de exercitii ce te-ar putea ajuta.