| ralfy123 a întrebat:

Sal TPU, sunt ectomorf si am 1, 78 inaltime si 55 de kg, de la o vreme m-am pus sa trag de fiare laughing si am pus ceva kg 1 jumate de muschi dar cresc repede si nu se obesrva deloc si lumea tot imi zice ca sunt slab crying si nu mai pot sa suport.
Ce sa fac in privinta asta?

5 răspunsuri:
| Deriol a răspuns:

Carbohidratii si proteinele stau la baza acestui lucru, deci trebuie sa le consumi foarte des daca vrei muschi, nutritia este de 3 ori mai importanta decat exercitiul, dar cu toate astea ai nevoie si de sala ca si fara ea nu faci nimic.
Bafta!

| ghorghe123 a răspuns:

Mai bine asa frate, am 1, 72 inaltime si 72 kg.Dar in mare parte grasime si mai bine asa ca tn.Si daca chiar vrei sa se vada ca ai muschi mananca multa carne.Carnea ajuta deoarece are fier...Dar in ciuda faptului ca am greutatea asta nu se prea vede. Daca vrei sa faci muschi fai treaba eu de ex stau la casa si mai fac treaba si am facut o mana chiar mare, nu mai pierde timpul pe la sala...Parerea mea.P.S. Fai zilnic 3 serii de flotari(cate poti)o sa faci un piept de invidiat, si incerca ca dupa 1 luna sa mai maresti miza de ex de la 10 flotari pe seria la 15 si dupa la 20.BAFTA!

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru ghorghe123):

Nu pierde timpu la sala happy. buna asta

| GrigMatei a răspuns (pentru ghorghe123):

Te rog frumos sa atasezi o poza sa-ti vedem si noi "mana chiar mare" de la "treaba".

| ionalexandru98 a răspuns:

Eu am 1.78 si 72 de kilograme. Anul trecut aveam 82 de kilograme si eram gras. Acum e mult mai bine insa mai am putin de munca la sala. Tie iti trebuie proteine.Mananca nuci si alune daca vrei sa faci muschi. Mai poti incerca si rasol de vita fiert fiindca e foarte bogat in proteine. Si incearca sa mananci mai bine(minim 2000 kcal pe zi) dar recomandat ar fi chiar 2500/3000 in cazul tau pana ajungi pe la 60 kg.