| Losnams a întrebat:

Sala de forta ajuta la slabit? Dar banda de alergat? Si cam cat ar trebui sa lucrez la ambele pentru a da kg jos? (Am cam 4-5kg de dat jos)

20 răspunsuri:
| AlexDarius3 a răspuns:

Normal, la banda de alergare poti sa iei si o bluza sau ceva mai gros pe tine ca sa transpiri.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexDarius3):

Si cu ce te ajuta daca transpiri mai mult? Pierzi apa si te deshidratezi.

Transpiratia trebuie sa fie doar un INDICATOR al efortului... ea propriu-zis nu inseamna ca slabesti.

Daca tu te duci la masina din parcare si duci acul de la vitezometru la 100, inseamna ca masina merge cu 100/ora? NU, tot pe loc sta... ca l-ai miscat tu cu mana. La fel e si cu transpiratia.

| AlexDarius3 a răspuns (pentru Cosmin86):

Tocmai ti-ai raspuns singur la intrebare. Pierde apa, daca corpul uman e cam vreo 75-80% apa atunci apa aia reprezinta o anume parte din greutate. Ok o bei la loc, dar nu va fi la fel de multa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexDarius3):

Care intrebare? Nu eu a pus intrebarea. Eu incercam sa-ti explic ca ai spus o CRETINITATE.

| AlexDarius3 a răspuns (pentru Cosmin86):

"Si cu ce te ajuta daca transpiri mai mult?" Poftim.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexDarius3):

Pierzi apa, NU grasime. Transpiratia trebuie sa fie doar un indicator.

Ai vreun pic de experienta in domeniu, sau esti doar un copil care isi da si el cu parerea, ca "asa a auzit el"?

| AnastasiaK a răspuns (pentru AlexDarius3):

Ar fi bine ca apa pe care o bei la loc SA FIE la fel de multa daca nu-ti place sa fii deshidratat laughing

Tind sa cred ca omul vrea sa-si mai "modeleze" corpul dand jos acele kilograme, nu sa treaca de proba cantarului.

| AlexDarius3 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Logic. Pana la urma daca esti musculos tot pot sa cantaresti cat un tractor big grin.

Răspuns utilizator avertizat
| Losnams explică:

14 ani

| alexandramaria78 a răspuns:

Poti face antrenamente de xbody. Te ajuta sa-ti tonifiezi corpul si un antrenament de 20 de minute este echivalentul a 5-6 ore de antrenament intensiv. Eu merg la www.tome.ro Recomand!

| Cata26 a răspuns:

Da

| jojo46d a răspuns:

Undeva la 1 luna si sa te duci de luni pana vineri eu asa mi-am propus sa fac (am un prieten care a slabat asa) btw ia aplicatia my fintesspal si masoara cat mananci nu manca cu calorii

| Cosmin86 a răspuns (pentru jojo46d):

"nu manca cu calorii"... ORICE aliment are calorii. Tu practic ii spui sa nu manance nimic...