| xCrank a întrebat:

Sall all,am cumparat o cutie de seriouss mass,si as vrea sa stiu daca e bine sa iau o portie in timpul antrenamentului si o portie dupa sau inainte de culcare? daca nu e bine,ziceti voi, dau funda!

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

In timpul antrenamentului iei amino lichizi sau o bautura isotonica, nu un gainer.

Si inainte de culcare se iau proteine cu absorbtie lenta ( caseina, milk & egg, etc. ) in niciun caz serious mass.

Serious mass iei o portie imediat dupa antrenament si alta portie dimineata cu 30 de min inainte de micul dejun sau intre mese.

| xCrank explică (pentru Cosmin86):

Cosmin care e cea mai buna proteine pe care ai luat-o si s-au vazut rezultate? pentru masa musculara?

| Cosmin86 a răspuns (pentru xCrank):

Dymatize elite whey

| Anonim0100 a răspuns:

Salut,cel mai bine e sa le iei dupa antrenament, atunci cand corpu are nevoie ce-l mai mult de anuminte substante! Si poti sa mananci dupa antrenament atunci cand iti e foame asta asa ca-o paranteza.Toate cele bune.Bafta cu antrenamentu-l.