| Thedarangelk a întrebat:

Sall BO$$ ilor! Am si eu doua intrebari : Ce rol au proteinele in organism atunci cand vrei sa pui masa musculara si cate grame trebuie sa consumi pe zi. Ms anticipat si funda pentru cel mai complet raspuns!

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

"BO$$ ilor"? Sper ca nu define un site de cocalari

| Thedarangelk explică (pentru Cosmin86):

Sorry tie o sa mi te adresez cu,, Sarumana!"

| Razvankuki10 a răspuns:

Proteinele îți hrănesc mușchii, dar pentru a pune masa musculara ai nevoie de un aport măricel de carbohidrați in combinație cu proteine, daca vrei suplimente ai nevoie de un gainer. Si in legătura cu gramajul de proteine, indicat ar fi cam 2 grame de proteina per kilogram corp.

| Thedarangelk explică (pentru Razvankuki10):

Pot sa iau suplimente daca am 14 ani? ( ex: creatina si mass gainer)