| ionutz70 a întrebat:

Am 16 ani si fac acasa flotari si tractiuni la bara... cam cat timp ar trebui sa lcurez pe zi ca se se cunoasca ceva... dau funda (Nu va bagati cei care nu stiti! )

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum adica "pe zi", muschii se dezvolta in zilele de pauza.

SI ar trebui sa ai si o alimentatie speciala.

P.S. : la flotari si tractiuni, leaga si tu greutati de tine, sa faci serii de maxim 8 repetari, cand poti mai multe, maresti greutatea.

Pentru muschi trebuie sa maresti mereu greutatile folosite, NU numarul de repetari

Pune mana si citeste, ce vrei tu e mult de explicat

| BubbleWhitee a răspuns:

Buna.Am un prieten foarte bun care lucreaza de ceva timp.El face o ora de 3 ori pe saptamana, mai exact Luni Miercuri si Vineri, si deja se vede. Face de vreo 2 luni.Depinde si cat de mult efort depui sa faci! Succes

| kbxftw a răspuns:

20 de ani.
Nu creşti masă musculară cu flotări. Stai liniştit.

| ionutz70 explică (pentru kbxftw):

Esti cam tampit si cam prost sa traiesti!

| Wehes a răspuns (pentru ionutz70):

Nu e prost deloc. In masa musculara nu cresti cu flotari si tractiuni.
Flotari = Piept si Triceps.
Tractiuni = Spate.
Bun, dezvolti grupele astea 3, le tonifiezi, le faci vizibile si restul grupelor? Umeri, Trapez, Spate, Picioare, Biceps, Antebrat le lasi in soare?
Rezultatele de acasa nu se compara cu cele de la sala.

| PwNZ a răspuns:

Depinde cum lucrezi, daca faci pauze mici (cum e ideal) cam 2-3 ore pe zi

| Cosmin86 a răspuns (pentru PwNZ):

Serios? pentru muschi se lucreaza 3-4 ore / saptamana, auzi la el, 2-3 ore pe zi.

Dupa 1 ora de antrenament serios, nivelul tesotsteronului SCADE si antrenamentul deja e contra-productiv ( pe scurt, mai mult distrugi decat faci ).

Sau tu esti un COPIL MIC paralel cu sportul si habar nu ai ce inseamna testosteron sau cum se fac muschii?

| LordGames a răspuns:

Trebuie sa lucrezi in domeniul constructiilor, nu la calculator sau la birou. De pui eforturi si cu timpul o sa se vada muschii. Atentie! Nu manca in exces sau produse fast-food des!