| smecherullll a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voii
Eu as vrea sa iau danabol
si nu stiu daca e bun sau sanatos.
si daca il iau cat pot sa cresc intr-un ciclu?
va rog fau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Tu esti constient la ce riscuri te supui luand steroizi? Si asta pentru ce? Ca sa faci muschiu mare sa impresionezi gagicile?

Daca tii mortisi sa pui pe tine muschi, se poate si natural crede-ma dar e mult de munca. Steroizii sunt pentru lenesi tongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nickname1890):

Permite-mi sa te contrazic, nu vreua sa zic ceva de bine de steroizi dar totusi, nu sunt pentru lenesi. Cand iei steroizi trebuie sa tragi de 2-3 ori mai mult, zilnic ( chiar de doua ori pe zi ), pentru ca NU te mai supra-antrenezi. De asemenea trebuie sa bagi si 7-8 mese.

| Nickname1890 a răspuns (pentru Cosmin86):

Asa este dar am spus-o in sensul ca sunt o solutie ce vor rezultate foarte repede si nu au rabdarea necesara sa astepte rezultatele o perioada mai lunga cat ar dura sa ajungi la acelasi rezultat pe cale naturala.

| smecherullll explică (pentru Nickname1890):

Mda dar am incercat sa cresc si natural dar nu am crescut deloc...

| Nickname1890 a răspuns (pentru smecherullll):

Ai incercat vreodata sa faci un calcul cate calorii mananci zilnic? Ceva suplimente ai folosit?

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E unul din cei mai toxici steroizi. Ce experienta ai cu steroizii de l-ai ales pe cel mai toxic?

| smecherullll explică (pentru Cosmin86):

Pe nu am experienta de aceia am pus intrebarea!

| smecherullll explică (pentru smecherullll):

Ok atunci nici testosteron nu e bun?

| Cosmin86 a răspuns (pentru smecherullll):

Am inteles, ideea e ca atunci cand te hotarasti sa iei steroizi faci asa :
- iei ceva injectabil, e cel mai eficient posibil si efectele secundare sunt minime
- vorbesti cu un medic sau cu cineva cu experienta ( in niciun caz cineva de pe TPU ) sa-ti faca un ciclu ( steroizii nu se iau singuri ) si apoi un post-ciclu de recuperare ( fara asta iti dai grav peste cap propria productie de testosteron )
- cat urmezi ciclul tragi foarte tare la sala, zilnic ( nu te mai supra-antrenezi ) si mananci si 7-8 mese, ca sa aiba efect.

Dar eu zic sa faci asta abia cand nu mai poti creste natural. Daca ai doar 3 mese pe zi si mergi la sala ( unde 90 % se antreneaza incorect ) atunci normal ca nu progresezi, mareste numarul de mese la 4-5, poate 6, si sa fie bogate in proteine ( carne, lapte, branza, oua ), NU salate si fructe ( decat maxim o salata si 2 fructe pe zi, sa zicem ) si baga niste suplimente, sunt o gramada de suplimente naturale foarte puternice ( muscletech, dymatize ) sau daca ai mai putini bani poti incerca pronutrition ( calitate mai slaba, dar tot progresezi si cu ei ).

Nu, lasa testosteronul ( majoritatea steroizilor contin asta deja ), ideea e ca daca introduci o sursa straina de testosteron corpul tau nu o sa mai produca si o sa ai probleme de impotenta pe parcursul acestui ciclu ( de-aia se face post-ciclu de recuperare, sa-ti revii, sa revii la productia naturala de testosteron ).

Poti stimula productia de testosteron si hormon de crestere asa :

- 4-5 mese bogate in proteine
- 8 ore de somn ( in primele 4 ore de somn corpul produce hormon de crestere in cantitati maxime )
- un antrenament CORECT ( inclusiv exercitii de picioare, s-a demonstrat stiintific ca in ziua in care lucrezi picioarele productia de testosteron si hormon de crestere este maxima, asa o stimulezi cel mai bine )
- suplimente bogate in proteine sau chiar stimulatoare de testosteron