| alexionut98 a întrebat:

am un strat adipos nu prea mare daca fac cate 100 de abdomene crunchi si 50 ghemuit in fiecare seara voi face ceva patratele in 7 luni?

10 răspunsuri:
| Marius1985 a răspuns:

Salut! nu vei face. abdomenele nu ard grasimea, doar intaresc muchii. ca sa se vada, trebuie sa scapi de stratul adipos, prin dieta si sport, in special alergari, gen sprint.

| alexionut98 explică (pentru Marius1985):

Dar saritu coarda?

| Marius1985 a răspuns (pentru alexionut98):

Da, este o metoda foarte buna. daca faci c ate 20 de minute pe zi, intens, poti avea rezultate chiar mari.

| TrooololololololoJR a răspuns:

In nici1 caz, cine te-a mintit?

| Marius96 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa faci in jur de 300 abdomene pe zi, nu 100 alea trebuie sa fie, asa, de incalzire rolling on the floor Am glumit laughing
Da, daca continui asa vei avea 100% six pack, doar ca nu se va vedea de grasime oh go on ...Eu zic sa te limitezi la 50 abdomene (in serii nu toate intr-una pana nu mai ai aer) si sa faci cardio (bicicleta, alergare). Daca stai la oras du-te la un bloc ce are 10 etaje, si fa doua ture dus intorswinking.
Parerea mea ar fi sa nu le faci chiar inainte de somn, sa fie o diferenta de macar 3 ore.

| alexionut98 explică (pentru Marius96):

Daca sar coarda ma ajuta cu ceva?
ca nu prea am timp sa alerg

| Marius96 a răspuns (pentru alexionut98):

Da, si aia ajuta, dar facuta intens, nu ca sari de 10 ori si faci pauza 2 minute, asa nu are niciun efect...

| StilleStrike a răspuns:

Eu zic ca da, daca mergi si la sala o sa fi mai bun in 7 luni, o sa ai si muschi

| giucu a răspuns:

Eu cred ca da dar cu mult efort poti face orice sa nu iti pierzi speranta in tine