| anonim_4396 a întrebat:

Daca am diabet si vreau sa ma apuc de sala si sa bag proteine este in regula am 1.80 inaltime si 65 kg?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Este in regula, dar evita suplimentele cu proteine care au si carbohidrati simpli ( mai exact weight gainerele sau "proteine masa musculara" ), deoarece carbohidratii simpli maresc glicemia.

Ia doar concentrate proteice, cu cat mai putini carbohidrati si fara dextroza

| Stranger123 a răspuns (pentru Cosmin86):

Merci de informatii tongue

9 răspunsuri:
| para001 a răspuns:

Nu baga proteine, doar mancare

| Cosmin86 a răspuns (pentru para001):

Alea tot din mancare sunt facute

| para001 a răspuns (pentru Cosmin86):

Du.te cu cutia la un chimis, doctor si vezi ce zice

| Cosmin86 a răspuns (pentru para001):

Am fost, si nutritionistul meu a dus mai multe in laborator.

Si am vazut si cum sunt facute.

E fix mancare concentrata, zer, lapte, albus de ou, soia, in functie de tipul de proteina pe care il alegi.

| Stranger123 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok multumesc mult pentru informati asa am sa fac si eu am sa vorbesc cu nutritionistul.

| Skit333 a răspuns:

Nu e deloc bine, pentru ca esti cam slab.

| Ioan_Rafa_1988 a răspuns:

Nu este bine normal trebuie sa ai normal 90 de kile la 1.80

| Stranger123 a răspuns (pentru Ioan_Rafa_1988):

Ar trebui sa am dar eu pe zi mananc 250 de hidrati si mi-am marit acum cateva saptamani cu inca 50 si am ajuns la 300 de Hc pe zi.