| AdrianDinamo a întrebat:

Vreau sa imi fac 2 gantere de 10 kg fiecare acasa din beton.Cine stie ce compozitie trebuie sa folosesc sa imi dea o gantera de 10 kg? Cine imi da un raspuns cat mai complet ii dau FUNDA!

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

O galeata de nisip (10l)+(0,7-1 kg ciment)+2-4 l apa. Amesteci pe uscat nisip+ciment, dupa ce s-au amestecat bine, incepi sa torni apa. Torni incet si amesteci. Nu-l face prea moale. Daca pui mai mult ciment va iesi mai dur, daca are mai mult nisip va iesi mai faramicios. Vezi si pe aici:
http://marlani.ro/2011/11/22/cum-sa-ti-faci-gantere-versiunea-ruseasca/

| Jee354 a răspuns:

Iti dau un sfat, lasa betonul si fa din metal.

| AdrianDinamo explică (pentru Jee354):

Si cum fac?

| Jee354 a răspuns (pentru AdrianDinamo):

Pai poti de exemplu sa iei un simplu fier, si ii sudezi 2 bucati de metal de cate kg vrei tu pe bara si gata.

| Marus91 a răspuns:

Nu are rost sa iti faci gantere din beton
O sa fie prea mari si te vor incurca mai rau

| EarthRise a răspuns:

Intra pe http://diamant.ucoz.ro/ si iti spun acolo pe chat