| PrOx a întrebat:

A mai folosit cineva Superpomp Max de la Gaspari? Eu tocmai termin prima cutie si observ ca merge bine...programul meu este urmatorul:luni - piept+triceps,marti - spate+biceps,miercuri - umeri+trapez, joi - picioare, vineri - piept fara triceps si stepper in fiecare zi + miercurea abdomene cu greuate pe piept...considerati ceva gresit in programul meu? si despre alimentatie as mai vrea sa stiu cate ceva pentru am slabit de curand si ma ingras foarte repede daca nu am grija la mancare...deci astept raspunsuri.

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

*superpump
da, e foarte tare. Mai recomand si myofusion de la ei.

piept de 2 ori pe saptamana? O sa ai probleme cu dezvoltarea acestei grupe. Daca vrei neaparat sa faci piept de 2 ori pe saptamana, fa un antrenament dur si unul usor ( cu greutati mici si repetari multe, de genul 15 repetari ).

Alimentatie, orienteaza-te spre surse de proteine care au cat mai putine calorii ( piept de pui fiert, la gratar, peste, branza degresata, etc. ) si carbohidrati ( orez brun, paine integrala, etc. ) + legume si fructe crude ( intre mese ). incearca sa-ti asiguri 2 grame de proteine/kg-corp zilnic.