| Danescu_Daniel_1999 a întrebat:

Am 1.81 înăltime și doar 60 de kilograme. menționez că nu mă pot îngrașă oricât as mânca... Vreau sa ma apuc de sala. intrebare este : este ok să mă apuc de sala?
Și dacă da ce trebuie sa fac sa iau câteva kilograme în plus

8 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Trebuie sa fii in surplus caloric si sa mananci multi carbohidrati ca sa te ingrasi, cauta pe google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât mai multe paste, fructe, grasimi carbohidrati, sucuri din fructe etc sa bani calorii in tine.
Este bine sã te apuci si de sala doar vezi cã nu prea exista informatii pentru incepatori, bune adicã cautã pe google un program pentru incepatori "novice program" o sa te ajute un timp.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandruanghel a răspuns:

Daca te apuci de sala, vei pune masa musculara deci vei mai pune cateva kilograme. Dar nu esti foarte foarte slab, un 65-70 ar fi super, incearca sa mananci foarte multe calorii ( cartofi prajiti, fast food, prajituri ( zahar mai exact))

| siriusblack98 a răspuns (pentru alexandruanghel):

Caloriile luate din junkfood nu sunt sanatoase indiferent cat sport ar face.

| Rorry a răspuns:

Ai arderile rapide si de aia nu te ingrasi. vazand rata obezitatii din Romania, esti norocos. Daca nu esti in pericol din punct de vedere medical din cauza ca esti slab, nu te chinui sa te ingrasi...ca va veni o zi in care te vei chinui sa slabesti. sportul e bun oricand, indiferent de nr de kg.

| GhostBlack7 a răspuns:

Daca te apuci de sala este un avantaj ca trebuie doar sa pui pe tine, nu sa mai dai jos.
Trebuie sa mănânci mulți carbohidrați și sa bei o cantitate semnificativa de apa, ca mușchii sa fie tonifiati.

| Cristall155 a răspuns:

Eu am 15 ani si doar 40 kg?