| Tudor729 a întrebat:

Am 14 ani si fac de mai mult timp exercitii la maini abdomen, picioare..etc. Am ceva masa musculara si de un timp am observat ca fac tot mai putine repetari..de exemplu faceam inainte 60 de flotari si parca dintr-odata mi-am pierdut toate fortele...am ajuns sa ma chinui sa fac 10 flotari. Am luat o pauza de 1 saptamana sa ma refac dar degeaba. Fac fotbal de 8 ani si am o dieta destul de stricta. Sper ca ma puteti ajuta.

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Ai suficiente proteine in dieta? Cate fripturi mananci pe zi?

Lasi timp de odihna muschilor? Spre exemplu flotari faci de maxim 2 ori pe saptamana, nu? Si atunci cu greutate suplimentara, nu doar corpul tau.