| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si fac fotbal de 2 ani. Ideea e ca m-am cam plictisit de fotbal. Nu am gasit un alt sport care sa imi placa asa ca m-am hotarat sa ma apuc de ridicat haltere. Ce parere aveti, ce avantaje si dezavantaje am?

8 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Eu as merge la scoala mai des. E un sport care te-ar ajuta foarte mult in cariera.

| GreenVoid a răspuns:

E bine. Dupa parerea mea ar trebui sa se practice mai des "sportul" asta si e foarte tare ca ai 14 ani si esti activ fizic.Majoritatea stau doar cu ochii in pc si cer ca prostii diete minune in loc sa si miste fizicul la sala.Bafta cu halterelewinking

| vmalex21 a răspuns (pentru GreenVoid):

Amice asta nu e singurul sport din lume.Pe urma sunt oameni mai sedentari de fel.Nu e neaparat sa mergi la sala.

| GreenVoid a răspuns (pentru vmalex21):

Stiu amice da el merge la sala deci i am spus de salawinking

| GeorgeBerbec a răspuns (pentru GreenVoid):

Pai si eu stau cam in timpul scolii 6 ore pe zi. Ma cam culc pe la 12 naoptea si la 7 sunt in picioare. Deci le fac pe amundoua happy

| vmalex21 a răspuns:

Daca iti place sa faci culturism e ok.Ca dezavantaje iti pot spune ca anumiti indivizi care fac sportul asta ajung sa aiba probleme cu coloana vertebralain timp si cu dezvoltarea mai ales daca au o varsta frageda.Am facut sportul asta prin clasa a10-a cam un semstru pe urma m-am lasat din lipsa de timp.

| Anonimul1920 a răspuns:

Da eu pulsez pe cel cu "Incearca inotul e un sport mai sanotos" E placut sa inoti sa faci orice vrei pe sub apa happy E fain happy Ai putea inota cu pesti laughing e un sport placut si sanatos

| MarginasAndreea a răspuns:

Păi foarte bine faci.
Dar ai grija sa nu ridici deasupra capului deoarece ramai mic si la 14 ani nu e bine să ridici la cap.
În rest poți să faci ce vrei tu.
Încearcă înotul e un sport mai sănătos.
Baftă.
Fundiță?