| DauPuternic a întrebat:

Salut, am 15 ani (1.70 ) si vreau sa-mi cresc masa musculara. Vreau si eu niste exercitii de facut acasa (in afara de flotari si abdomene pe care le fac ) In momentul de fata am 60 de kg.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Muschi doar cu exercitii = aberatie de copii mici.

Muschii se fac cu MULTA mancare bogata in proteine ( gen 2-3 chiar 4 fripturi pe zi, oua, branza, etc. ) + exercitii + odihna.

Si exercitii cu MAXIM 8 repetari ( cand poti mai multe, maresti greutatea ).

Flotari spre ex., poti sigur mai mult de 8 => sunt ineficiente. 100 de flotari = rezistenta, NU masa musculara.

Leaga ceva greu de tine cand faci tractiuni si flotarile fa-le la paralele, unde ai tot corpul in aer si poti lega ceva de tine.

| DovleacTurbat a răspuns:

Ce echipamente deti?

| DauPuternic explică (pentru DovleacTurbat):

Mainile si picioarele

| DovleacTurbat a răspuns (pentru DauPuternic):

Insuficient. Ia-ti o bara de pe net de tractiuni sau du-te intr'un parc, scena ceva prin orasul tau ai?