| Deliric95115 a întrebat:

Salut.
Am 15 ani, 1, 75cm inaltime si 55-58kg.
De luni ma apuc de sala, vreau un program bun pentru 5 zile pe saptamana ( Luni - Vineri ).
N-am chef sa primesc raspunsuri d-alea gen " Mai asteapta 2-3 ani pentru sala."
Vreau doar un raspuns bun la intrebare, atat.
Mersi, o zi faina.

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Prea mult de 5 ori pe saptamana. Nu are timp muschiul sa se regenereze, si asa nu ai facut absolut nimic. Oricum, nu ai ce face de 5 ori.
Luni-Pectorali-Umar
Marti-Spate-Biceps
Miercuri-Pauza
Joi-Picioare-Triceps
Vineri-Pauza, sau poti face Biceps+Triceps.
Sau daca sala e aglomerata:
Luni-Picioare+Umar
Marti-Pauza
Miercuri-Spate+Biceps
Joi-Pauza
Vineri-Piept+Triceps
Sambata-Brate.
Exercitiile le poti varia cum vrei tu, nu tine de zi. Sa ai grija sa faci in felul urmator, daca nu iei steroide lasa muschiul cel putin 72 ore sa se odihneasca.

5 răspunsuri:
| winDZ00R a răspuns:

Luni : Brate
Marti: Picioare si Spate
Miercuritongueiept
Joi:Brate si Spate
Vineritongueiept

Asta a fost programul meu si a avut efect, si mie mi l-a zis cineva care face de ani buni! Eu te sfatuiesc sa renunti la miercuri si sa te duci sambata daca poti!

| Andreeasps a răspuns (pentru winDZ00R):

Nu are cum sa faca aceeasi grupa de 2 ori intr-o saptamana pentru ca o sa se suprasolicite. Nu te grabii sa cresti repede pentru. ca te grabesti degeaba. Secretul masei musculare e odihna si refacerea nu febra peste febra. Succes

| winDZ00R a răspuns (pentru Andreeasps):

Normal ca nu ai cum, miercuri trebuie normal odihna. Eu i-am zis ce faceam eu cand nu luam pauza!

| Imiplacunicornii123 a răspuns:

Nu ai precizat dacă ești fata sau băiat! Oricum ai fi, pentru înălțime ta ai o greutate foarte buna. Nu e necesar sa faci sala dar dacă vrei mai mult decât o greutate normala, atunci poți merge fără nicio problema la sala. Funda?

| Deliric95115 explică (pentru Imiplacunicornii123):

Sunt baiat, m-an gandit ca o sa va dati seama dupa nume ( Deliric ). Crede-ma ca nu e ok greutatea happy par slab. Vreau sa pun masa musculara, d-asta am facut acest topic. Funda nu-ti dau pentru ca eu am cerut un program, nu sa-mi spui sa merg la sala =). Mersi, salut.