| Rauuul a întrebat:

Salut.Am 15 ani, 58 kg si 173 cm. Tot incerc sa fac front flip sau back flip dar cad pe spate.Vreau ceva sfaturi despre cum pot sa fac si eu de la cineva care poate face front sau back flip.Exista ceva exercitii ca sa te antrenezi pentru a putea face? Dau funda... vreau raspuns urgent

Răspuns Câştigător
| XxOrionxX a răspuns:

Deci cand sari incerca sa aduci genunchi aproape la piept dar nu de tot si te prinzi de tibie tongue succes

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

De pe loc sau in miscare, adica alergand?
Tot ce trebuie sa faci este sa pui mai multa forta in saritura si rasucire.
La saritura, ca sa sari mai sus si sa ai mai mult timp sa te rasucesti, si in aer, trebuie sa incerci sa te rasucesti mai repede ca sa ai timp.
Daca ceea ce zici ca nu poti dupa loc, incearca sa faci asta alergand, si fa-o asa, pana te prinzi cat de repede trebuie sa faci alergand, apoi faci si pe loc.

| XxOrionxX a răspuns:

Incerca sa iti iei avant si cand sari cateva incercari incerca sa sari pe o parte si sa te ti de picioare daca intelegi ce vreau sa zic si fa 2 3 zile asa si dupa incerca sa dau front flip si ai sa vezi ca ai sa reusesti iau asa am reusit sa il factongue am invatat de la unu care face parkur

| Rauuul explică (pentru XxOrionxX):

Dar cum sa ma prind de picioare? ca nu inteleg... poti explica mai bine te rog?

| XxOrionxX a răspuns (pentru Rauuul):

Deci cand sari incerca sa aduci genunchi aproape la piept dar nu de tot si te prinzi de tibie tongue succes